Pytanie o sesje kobiece przewija się ciągle w mailach jakie dostaję. Postanowiłam więc odpowiedzieć na kilka najczęstszych pytań jakie mi zadajecie, taak trochę sobie ułatwiam, uznajmy ze to z lenistwa 😉

1. sesja kobieca – co to właściwie jest ?

Wg mojej definicji jest to sesja mająca na celu uchwycić Twoje piękno, czas w którym będziesz się czuła dobrze, celebracja piękna i kobiecości. Zakres sesji zależy od Ciebie. Mogą to być piękne, ponadczasowe portrety, mogą to być zdjęcia buduarowe – czyli koronki, gorsety, więcej zmysłowości, sesje buduarowe dają nam zdjęcia przy których mocniej zabije serce 🙂 Mogą to być też zdjęcia aktowe – pokazujące piękno Twojego ciała. Niektóre moje klientki przychodzą od razu zdecydowane na konkretny rodzaj zdjęć, niektóre otwierają się powoli by w czasie zdjęć zdecydować, że czują się tak dobrze że chcą pokazać więcej ciała. To jest Twój wybór.

2. Czy zdjęcia będą upublicznione?

To jest bardzo ważne pytanie wynikające z poprzedniego 🙂 Cieszę się gdy klientka mi je zadaje bo mogę wtedy wyjaśnić wątpliwości i sprawić by poczuła się bezpiecznie. Zdjęcia publikuję TYLKO po uzyskaniu zgody. Te zdjęcia które widzicie tu na stronie i na stronie sesje buduarowe www.atelierbrzozowska.pl są tutaj dzięki temu, że te wspaniałe kobiety które się na nich znajdują wyraziły na to zgodę. Pytam się zawsze o konkretne zdjęcia i tylko te publikuję.

3. gdzie może się odbyć sesja?

Jest kilka opcji, czasami przyjeżdżam do domu klientki, czasami wynajmuję miejsce, sesje buduarowe świetnie wychodzą w  apartamentach czy pokojach hotelowych, czasami działamy w plenerze ale najczęściej sesje odbywają się w moim atelier na ulicy Puławskiej w Warszawie.

4. makijaż i fryzura, co z nimi ?

Rekomendowana przeze mnie opcją jest zaproszenie jednej z kilku niesamowitych wizażystek jakie rekomenduję. Są to bardzo zdolne dziewczyny które makijażem potrafią wydobyć to co najpiękniejsze. Jest to najlepsza opcja bo wiem, że potrafią one wykonać przepiękny makijaż który sprawdzi się przy zdjęciach. Dziewczyny wykonują też fryzurę więc najlepiej jeśli stawisz się do mnie z czystą buzią i umytymi poprzedniego dnia włosami. Jeśli wiesz że masz problematyczną cerę i na wiele kosmetyków reagujesz uczuleniem – koniecznie mi o tym napisz bym mogła uprzedzić wizażystkę i zabierz ze sobą swoje kosmetyki do makijażu. W innym wypadku moje zdolne makijażystki oprą się na własnych kosmetykach. 

5. kto jest obecny w czasie sesji buduarowej ?

Sesja buduarowa to czas bardzo specyficzny dlatego najczęściej jesteś Ty, jestem ja – fotograf, jest makijażystka która może na bieżąco poprawiać makijaż i tyle 🙂 Jeśli chcesz możesz ze sobą przyprowadzić przyjaciółkę, proszę jednak byś wzięła osobę z dobrym nastawieniem, wspierającą Ciebie i wprawiającą w dobry humor 🙂

6. sesja buduarowa i sesja kobieca – w co się ubrać?

Możesz przy okazji zdjęć buduarowych założyć rzeczy które zawsze chciałaś ale nie miałaś na to odwagi. Albo możesz zabrać swoja ulubioną bieliznę w której czujesz się zmysłowa i piękna, wyjątkową sukienkę którą zachowujesz na te okazje kiedy chcesz kogoś olśnić. Jest to też dobra okazja by pobuszować po sklepach ze swoją przyjaciółką i wybrać coś wyjątkowego. Jeśli szukasz inspiracji bieliźnianych zapraszam Cię na mojego pitneresta

https://www.pinterest.com/ewalena/bielizna/

Najczęściej klientki przybywają do mnie z walizką pełną ubrań i razem – przed sesją wybieramy to co najlepiej się sprawdzi. 

7. Nie mam pomysłu na sesje – czy fotograf coś zaproponuje? 

Oczywiście 🙂 Od tego jestem ! Dla mnie najważniejsze jest byś z tej sesji wyszła zadowolona, byś wyglądała na zdjęciach jak milion dolarów i byś przez te kilka godzin nie musiała się o nic martwić. Często pomysł pojawia się tuż przed sesją – gdy widzę dokładnie osobę która mam przed sobą, widzę jaką ma urodę, energię, co ze sobą przyniosła. Daję dokładnie wskazówki co do pozowania – nie martw się więc jeśli nigdy nie pozowałaś i nie wiesz jak to się robi. Ja od tego jestem by to wiedzieć 🙂 Jeśli masz jednak konkretny pomysł na sesję – napisz mi o nim, chcę spełniać takie marzenia i aby najlepiej były spełnione muszę o nich wiedzieć wcześniej niż tuż przed sesją – czasami trzeba przygotować odpowiednią scenografię, gadżety. 

8. Kiedy otrzymam zdjęcia?

Po 5 roboczych dniach po sesji dostaniesz linka do strony gdzie na spokojnie będziesz mogła wybrać te zdjęcia które Ci się najbardziej podobają i które ja będę jeszcze dokładniej obrabiać. Po wysłaniu mi wyboru mam maksymalnie 20 dni roboczych na przygotowanie zdjęć, po tym czasie spotykamy się i w zależności od wybranego pakietu oddaję Ci piękne odbitki albo album. Jeśli planujesz by efekty sesji stały się dla kogoś wspaniałym  prezentem – weź to pod uwagę, że nie dostaniesz zdjęć z dnia na dzień i umów się na sesję odpowiednio wcześnie (najlepiej 3 – 4 tygodnie albo i wcześniej). Jeśli bardzo Ci zależy na czasie, obrobię dla Ciebie zdjęcia szybciej ale będzie taka ekspresowa usługa kosztowała  50 % więcej. 

 

 

Czekam na kontakt od Ciebie, 

 

XOXOXO

 

Ewa 🙂